Co je a co není láska

Tak si tak dneska medituju o lásce, neboť  se blíží 14.2. - svátek zamilovaných a hlavou se mi honí definice lásky...

LÁSKA JE ROZHODNUTÍ (nebo spíše - projevuje se jako rozhodnutí) vztahovat se k druhému ne podle toho, jak se chová on k nám, ale přistupovat k tomu, kdo nás miluje stejně jako k tomu, kdo nás nenávidí.

To je skutečně nadlidský úkol!

Snadno se řekne...
Jak to tedy udělat, abychom měli tuto schopnost - milovat své nepřátele? A kdo je to vůbec ten nepřítel?
Jak se zdá, nepřítelem se stane alespoň na okamžit každý, kdo v nás probudí negativní emoci. V tu chvíli si můžeme uvědomit, jak ho/ji od sebe odtlačujeme (nebo se na to mrkněte z druhé strany - kdy takovou emoci vzbudíte v tom druhém a jak se cítíte v tu chvíli vy sami).

Takže - pokud by v nás ten dotyčný negativní emoci neprobudil - zůstal by přítelem?
Není tedy problém nepřátelství spíše otázkou naší vzniklé emoce jakožto reakce na situaci, než toho druhého?

Pokud tedy převezmeme za tyto nepohodlné emoce odpovědnost a osvojíme si schopnost se s nimi vypořád, můžeme přestat s ukazováním na ty druhé a osvobodit je z vězení nepřátelství, do kterého je jinak uvrhujeme.

Jak pracovat s negativními emocemi a spustu dalších užitečných postupů pro lepší fungování ve vztazích se dovíte, procítíte a procvičíte na semináři s rodinnými konstelacemi. Díky tomu získáte přístup k energii Lásky, jejíž zdroj uvnitř nás samých, je nevyčerpatelný.

Tak si tak říkám, že je už na čase, abychom si konečně udělali taky svátek zamilovaných do sebe sama. Jak by se ale jmenoval, to nevím :( 
Aby si z toho neudělali byznys Narcisti :) !!!