SEBEUVĚDOMĚNÍ - Čeho se musíme zbavit, abychom mohli být v životě šťastní

5. - 8.května, Nesměň u Č Budějovic

Konstelace s manžely Peškovými.

Taky se ještě někdy přistihnete při myšlence, že kdybyste měli něco, co nemáte, byli byste šťastnější? Jsou ale věci, které chceme opravdu tím, co ke štěstí potřebujeme?

Prvním krokem na cestě ke štěstí je schopnost zpochybnit naučené vzorce myšlení a chování a připustit nový úhel pohledu. Na sebe, své vztahy, svět.

Získat zdravý odstup od prožívání svých emocí (především negativních - bolesti, vzteku atd.), opustit jistotu starých mechanismů jednání se sebou i s ostatními a odvážit se prozkoumávat nové přístupy k tvoření každodenní reality, je dalším krokem.

Jednou z cest, po které se na tomto semináři vydáme, jsou rodinné konstelace a rituály (práce se symboly), které nabízejí pomocnou ruku v procesu léčení vnitřních zranění. Tak prohloubíte spojení se svými rodovými kořeny a získáte přístup ke své vlastní esenci - moudrosti Srdce. Začnete "svobodněji dýchat".

Inspirací nám v tomto procesu může být myšlenka známého psychologa Scotta Pecca (autor knihy Nevyšlapanou cestou), podle kterého je cesta ke zralosti člověka rozdělena do 4 fází.

První fázi nazývá chaos. Ve druhé fázi přijmeme pravidla a žijeme je. Třetí fáze je obdobím vzdoru a chaosu. Obdobím, kdy potřebujeme zpochybnit naučené a převzaté (fáze 2), tzv. "zdivočet", a najít své vlastní odpovědi na otázky Života. Jde o vidění života v hlubších souvislostech. Lidé čtvrté fáze se pak podobají lidem z fáze 2. Rozdíl je ale ve svobodě, kterou mají, když se pravidly řídí.

CENA: 4200 Kč. Sleva pro studenty a ženy na mateřské

V ceně vegetariánská strava a ubytování ve společných prostorech na matracích ve vlastním spacáku. Spaní v jedno, dvou a třílůžkových pokojích rezervujte předem v centru. Vzhledem k ročnímu období je také možné použít vlastní stan a spát na přilehlé louce nebo pod širákem.
Začátek v pátek v 19.00 večeří, ukončení v pondělí ve 13.00 oběděm (volný den v pondělí)

K účasti na seminář se přihlašujte přímo v centru Nesměň: http://www.centrum-nesmen.cz/kursy/Sebeuvedomeni-konstelace-a-ritualy-manzele-Peskovi.

Těšíme se na vás a na společnou "práci" :)

Pro jakékoli dotazy pište, volejte.

PROGRAM

pátek
19.00 večeře
19.30 - 21.00 úvodní kruh / konstelace

sobota
9.00 - 13.00 konstelace
13.00 - oběd
15.30 - 18.30 rituál
18.30 - večeře
19.30 - 21.00 večerní program

neděle
9.00 - 13.00 konstelace
13.00 - oběd
15.30 - 18.30 rituál
18.30 - večeře
19.30 - 21.00 večerní program

pondělí
9.00 - 13.00 konstelace
13.00 oběd