Třetí  setkání 16.6.

JÁ - TY

Co zaseješ, to sklizíš.

Chceme-li navázat partnerský vztah, pomůže nám, když si uvědomímne, že ten druhý je naše zrcadlo. Znamená - že jeho či její chování odráží chování nebo myšlenky nás samých, kterých si ale nejsme vědomi díky funkci obran, které mají za úkol chránit náš sebeobraz.

Abchom se tedy posunuli ve svých postojích a umožnili tak vznik vztahu, musíme dovolit vidět na sobě i svůj vlastní stín. To bývá výzva, které ale když se rozhodneme čelit, přinese své sladké ovoce. Přijetí či transformace stínu je proces, pro který se obvykle rozhodujeme ve svých životech až pod tlakem událostí, které se vymykají naší kontrole.
Pro někoho je to život v páru, pro jiného výchova dítěte, pro vás je to rozhodnutí sblížit se s novým člověkem. Znovu se otevřít možnosti být zraněn či zrazen. Právě to je příležitostí k transformaci stínu (vnitřních zranění), která si stále nevyléčená vlečete s sebou životem a která ovlivňují to, kdo vás přitahuje a s kým cítíte touhu se sblížit.
Máte odvahu si přiznat, že partnerský vztah není jen procházka růžovou zahradou? Pokud ano, jste tady "u nás" správně. Nebudeme vás učit, jakou strategii zaujmout při navazování vztahu, ale jak i přes rány, které vám život uštědřil se neuzavřít v roli oběti a vzít život do svých rukou. 

Skutečná láska totiž není obchod ani chytře naplánovaná výměna! Nerozvíjí se tím, že promýšlíme strategie, jak dostat z druhého to, po čem toužíme. Láska, kterou hledáme, se objeví sama, když pro ni připravíme prostor. Když se z hlavy přesuneme do srdce a začneme víc sdílet, jak se cítíme místo toho, co si myslíme. Když odložíme obranné mechanismy ega a dovolíme druhému, aby se dotkl našich „ran“.

Jste srdečně zváni!

17:30 - 20:30
Maitrea, Týnská ulička 6, Praha 1
Cena: 400 Kč při platbě do 19.6., později 500 Kč