O MNĚ

Rodinné konstelace mi pomohly
uvidět život v širších souvislostech

Odjakživa mě bavilo zkoumat věci do detailu. Porozumět, pochopit, dojít až k podstatě. Když přede mě život postavil moje nepohodlné emoce, chtěla jsem vědět, odkud se berou, a na co mě upozorňují. Cítila jsem a stále cítím, silnou potřebu zkoumat  zákonitosti, kterými se řídí tenhle svět a vztahy, které v něm utváříme.

Od svých 30 let, kdy jsem začala mít stavy úzkosti a depresí a postupně se dostavila krize v parnterském vztahu a časem i středního věku, jsem začala intenzivně zkoumat, co se děje v lidské psychice a proč, a zúčastnila se řady seminářů na porozumění svému stavu. 

Během let vlastního hledání se ze mě stala časem terapeutka. Oblíbila jsem si metodu rodinných konstelací, které mi pomohly uvidět život v širších souvislostech, a tak najít řešení svých potíží z úrovně, která mi do té doby zůstávala skryta.

Konstelace vedu od roku 2006. Práci s lidmi vnímám jako svoje poslání. Naplňuje mě, když můžu svoje poznatky a prožitky nabídnout dalším hledajícím, aby i oni mohli pochopit, proč se nám v životě dějí věci, které nechceme a které bolí, a co změnit, přijmout či transformovat, abychom se cítili trvale líp. Opustili roli oběti a vydali se na cestu uzdravení pošramoceného pohledu na sebe samé. Protože když změníme  vnitřní pohled, jakým se sami na sebe díváme, změní se i to, jak se k nám druzí lidé vztahují. Tak nám postupně začne docházet, že máme klíč ke štěstí ve vlastních rukách a že je jen na nás, jestli se svým životem a s tím, jak se v něm cítíme, něco uděláme.

Vyrostla jsem v křesťanské rodině a moudrosti obsažené v tomto učení si hluboce cením. Pár let mi ale trvalo, než se můj pohled proměnil do současné zralé podoby, kdy moudrost ostatních velkých náboženství vnímám jako pasažéry na stejné lodi.

Jsem vdaná od orku 1983 a spolu se svým manželem máme tři děti. Mám ráda přírodu a čtyřnohé kamarády, ticho, když zapadá slunce a všechno, co je poctivé a opravdové.

Víkendové semináře pořádám ve spolupráci s mým mužem.

O mém přístupu k řešení konfliktů ve vztazích se můžete více dočíst v článku pro internetový magazín Maitrea - Vždycky jde o matku aneb Uzdravte své partnerství.