Rodinné konstelace mi pomohly
uvidět život v širších souvislostech.


Jmenuji se Marcela Pešková jsem lektorkou seminářů zaměřených na osobní rozvoj a transformaci. Od roku 2006 vedu semináře rodinných konstelací, při kterých podporuji účastníky na cestě k vnitřní svobodě, radosti a lásce. Při práci propojuji poznatky z oblasti psychologie s prožitky vlastní spirituální cesty.

Vyrostla jsem na venkově, uprostřed divoce kvetoucích luk a všudypřítomných domácích zvířat. Po střední zdravotnické škole a dvouleté praxi v oboru jsem se vdala a na 10 let se stala ženou v domácnosti pro tři děti, které mám se svým mužem Luďkem. 

Potřeba vnitřní proměny se začala hlásit o slovo kolem mých třiceti let. Zblízka jsem se seznámila s krizí středního věku, v partnerském vztahu, úzkostí a depresí. Díky silné potřebě porozumět svému mentálně emocionálnímu nepohodlí jsem čerpala z psychologické literatury, absolvovala terapeutický výcvik SUR a řadu intenzivních programů se zaměřením na vnitřní transformaci.

Hledání smyslu života bylo u mě silně ovlivněno také křesťanským prostředím, ve kterém jsem prožila dětství a část dospělého života. Pod tímto vlivem jsem měla blízko k cestě křesťanských mystiků a skrze četbu a ticho jsem postupně přehodnotila svůj pohled na život, Boha a lásku.

Jsem velkou milovnicí přírody, hudby a tance a raduji se z každého kroku, který se my lidé rozhodneme udělat na cestě ke své podstatě.

Výcvik v rodinných konstelacích: Bhagat J. Zeilhofer, a Moa Doris Grevenstette.

O mém přístupu k řešení konfliktů ve vztazích se můžete více dočíst v článku pro internetový magazín Maitrea - Vždycky jde o matku aneb Uzdravte své partnerství.

Vzdělání v oblasti rozvoje osobnosti:

  • 2000-2004 psychoterapeutický výcvik SUR zaměřený na skupinovou dynamiku - Pražský psychoterapuetický institut

  • 2002 seminář na hledání, léčbu a rozvoj vnitřního dítěte - Institut pro integrativní psychoterapii a psychologické poradenství Olomouc

  • 2003-2005 výcvik v systemických (rodinných) konstelacích - Meditační centrum Lažany, Bhagat

  • 2006 jednoletý výcvik v rodinných konstelacích - (Moa Doris a Josef Gravenstette)

  • 2010 Cesta lásky - Eva Puklová a řada dalších seminářů zaměřených na transformaci

Na některých seminářích spolupracuji se svým mužem Luďkem.

                                                      Buď změnou, kterou chceš vidět ve světě -  Mahátma Gándhí