O MNĚ

Rodinné konstelace mi pomohly
uvidět život v širších souvislostech

-  Marcela Pešková -

Jmenuji se Marcela Pešková jsem lektorkou seminářů zaměřených na osobní rozvoj a transformaci. Od roku 2006 vedu semináře rodinných konstelací, při kterých podporuji účastníky na cestě k vnitřní svobodě, radosti a lásce. Při práci propojuji poznatky z oblasti psychologie s prožitky vlastní spirituální cesty.

Vyrostla jsem na venkově, uprostřed divoce kvetoucích luk a všudypřítomných domácích zvířat. Po střední zdravotnické škole a dvouleté praxi v oboru jsem se vdala a na 10 let se stala ženou v domácnosti pro tři děti, které mám se svým mužem Luďkem. 

Potřeba vnitřní proměny se začala hlásit o slovo kolem mých třiceti let. Zblízka jsem se seznámila s krizí středního věku, v partnerském vztahu, úzkostí a depresí. Díky silné potřebě porozumět svému mentálně emocionálnímu nepohodlí jsem čerpala z psychologické literatury, absolvovala terapeutický výcvik SUR a řadu intenzivních programů se zaměřením na vnitřní transformaci. Výcvik v rodinných konstelacích: Bhagat J. Zeilhofer, a Moa Doris Grevenstette.

Hledání smyslu života bylo u mě silně ovlivněno také křesťanským prostředím, ve kterém jsem prožila dětství a část dospělého života. Pod tímto vlivem jsem měla blízko k cestě křesťanských mystiků a skrze četbu a ticho jsem postupně přehodnotila svůj pohled na život, Boha a lásku. Jsem velkou milovnicí přírody, hudby a tance a raduji se z každého kroku, který se my lidé rozhodneme udělat na cestě ke své podstatě. Na některých seminářích spolupracuji se svým mužem Luďkem.

O mém přístupu k řešení konfliktů ve vztazích se můžete více dočíst v článku pro internetový magazín Maitrea - Vždycky jde o matku aneb Uzdravte své partnerství.