O MNĚ

Rodinné konstelace mi pomohly
uvidět život v širších souvislostech

Marcela Pešková

Vedu svoje klienty k pochopení, proč se nám v životě dějí věci, které nechceme a které bolí, a co změnit, přijmout či transformovat, abychom se cítili trvale líp. Aby opustili roli oběti a vydali se na cestu uzdravení pošramoceného pohledu na sebe samé. Protože když změníme vnitřní pohled, jakým se sami na sebe díváme, změní se i to, jak se k nám druzí lidé chovají. Tak nám postupně začne docházet, že máme klíč ke štěstí ve vlastních rukách a že je jen na nás, jestli se svým životem a s tím, jak se v něm cítíme, něco uděláme. Konstelace vedu od roku 2006.

CO NABÍZÍM

  • Večerní setkání s rodinnými konstelacemi

  • Konstelační semináře pro ženy

  • Víkendové transformační semináře
    s rodinnými konstelacimi a rituály, které vedu se svým mužem

  • Individuální poradenství 

"Důležité je, abyste si uvědomili, že nesoulad ve vztahu (v jakémkoli), vytváříte společně s druhou osobou. Přijetím svého dílu odpovědnosti (což z počátku může být obtížné uvidět nebo pochopit) získáte moc nad situací - ve smyslu jí změnit. Na seminářích obvykle vysvětluji, v čem to spočívá, že spolutvoříme s tím druhým situace, které nám jsou nepříjemné. Následně pak jdeme do prožitku, aby se pochopení dostalo i vašemu srdci. "

O mém přístupu k řešení problémů ve vztazích v  článku "Vždycky jde o matku aneb Uzdravte své partnerství"

MOJE KOŘENY

Odjakživa mě bavilo zkoumat věci do detailu. Porozumět, pochopit, dojít až k podstatě. Když přede mě život postavil moje nepohodlné emoce, chtěla jsem vědět, odkud se berou, a na co mě upozorňují. Cítila jsem a stále cítím, silnou potřebu zkoumat  zákonitosti, kterými se řídí tenhle svět a vztahy, které v něm utváříme.

Od svých 30 let, kdy jsem začala mít stavy úzkosti a depresí a postupně se dostavila krize v parnterském vztahu a časem i středního věku, jsem začala intenzivně zkoumat, co se děje v lidské psychice a proč, a zúčastnila se řady seminářů na porozumění svému stavu. Během let vlastního hledání se ze mě stala časem terapeutka. Oblíbila jsem si metodu rodinných konstelací, které mi pomohly uvidět život v širších souvislostech, a tak najít řešení svých potíží z úrovně, která mi do té doby zůstávala skryta. Vyrostla jsem v křesťanské rodině a moudrosti obsažené v tomto učení si hluboce cením. Pár let mi ale trvalo, než se můj pohled proměnil do současné zralé podoby, kdy moudrost ostatních velkých náboženství vnímám jako pasažéry na stejné lodi. Jsem vdaná od orku 1983 a spolu se svým manželem máme tři děti. Mám ráda přírodu a čtyřnohé kamarády, ticho, když zapadá slunce a všechno, co je poctivé a opravdové.

CITÁTY


SEMINÁŘE RODINNÝCH KONSTELACÍ

Poznejte principy,
které vás podporují

Rodinné konstelace jsou prostředkem, jak uzdravit nezhojené rány minulosti. Zviditelňují skryté mechanismy, které stojí v pozadí toho, jak přemýšlíme a jak se rozhodujeme. Přijďte objevit sami sebe za svým naučeným chováním.